Σάββατο 20 Απριλίου 2019

Με το αριστερό ξεκίνησαν οι Αετοί την Β' φάση Πανελλήνιου Εφήβων

Mε ήττα ξεκίνησαν οι Αετοί , τις υποχρεώσεις του για την Β' φάση  του Πανελλήνιου Εφήβων, καθώς  στον εναρκτήριο αγώνα τους δεν τα κατάφεραν γνωρίζοντας την ήττα με 56-61 απο τον Πιερικό Αρχέλαο στο ΚΓ Νεάπολης.
Τα παιδιά του Λάμπρου Βαρδακούλη μπήκαν στην αρχή δυνατά , πήραν το προβάδισμα το οποίο κράτησαν ως το τέλος του ημιχρόνου , έχοντας  κάποια καλά διαστήματα που έπαιξαν όμορφο μπάσκετ.
Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ο Πικρικός ανέβασε απόδοση πέρασε μπροστά και τελικά ήταν αυτός που πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα των Αετών  ο Γεροστάθης με 12 πόντους , ενώ από τους νικητές  ο Ζησόπουλος με 16 πόντους.

Αετοί Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος 56-61
Δεκάλεπτα: 13-9, 31-27, 44-47, 56-61
Διαιτητές: Σιταρίδης-Αγραφιώτης Γρ.
Αετοί Λάρισας (Βαρδακούλης): Νασιώκας 10, Γεροστάθης 12, Χρόνης 2, Γιαννακός 5, Σταμπουλής 2, Σοφιαζίδης, Δημητριάδης, Νικολούλης 10, Σαμολαδάς 8 (1), Ζαβλιάκης 7, Στεργιούλας, Σαμουλαδάς.
Πιερικός Αρχέλαος (Τοπούζης): Μπόζογλου 11, Ρέντζος 4, Σκρέτας 7, Τζιοβάρας 5 (1), Ζησόπουλος 16, Μαλαματίδης, Καλλιφατίδης 10 (1), Ζαρκανέλας 5, Παπαπέτρου, Κουπάντσης, Χατζηαγοράκης 3 (1).