Κυριακή 31 Μαρτίου 2019

Ήττα από τον ΠΑΣ Γιάννινα για την Ολύμπια Λάρισας. (φώτο)

Την ήττα με 41-65 γνώρισε το μεσημέρι της Κυριακής στο κλειστό της Νεάπολης η Ολύμπια Λάρισας από την ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα , η οποία βρίσκετε στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα διεκδικώντας την άνοδο.Oι φιλοξενούμενες πατώντας γκάζι στο δεύτερο δεκάλεπτο κάνοντας ένα επί μέρους 3-24 πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο προηγούμενες με 16-41. Στη συνέχεια τα κορίτσια του Λότφι ισορρόπησαν τον αγώνα  χωρίς όμως να καταφέρουν να μειώσουν την διαφορά με αποτέλεσμα ο ΠΑΣ Γιάννινα να πάρει ακόμη ένα ροζ φύλλο αγώνα.

Ολύμπια Λάρισας – ΠΑΣ Γιάννινα  41-65
Διαιτητές: Μπουγλός Ι. - Τσάλας Ι.
Δεκάλεπτα: 13-17, 16-41, 30-57, 41-65
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Μιχαηλίδου 6(1), Μοδέα 5, Σουλιώτη 7(1), Μαργαρίτη , Σολωμού 1, Τσιούρβα , Λιάσκου 4, Σκαρλή 9(2), Πατούνη 9(3), Κλεισιάρη , Ζαχαρία , Μπαζούκη .
ΠΑΣ Γιάννινα(Σιαμέτης): Ντόκου 6(2), Γκλίβανου ,  Σαρηγιαννίδου 23(2), Χρηστάκη 5(1), Μεντεσίδου 9, Λέφα 5(1), Ξανθοπούλου 4, Πανούτσου 4, Διαμαντοπούλου, Βρασταμινού, Ντάλα 9(1), Πάφη.