Κυριακή 31 Μαρτίου 2019

Μεγάλο διπλό στη Βέροια για τους Ικάρους Τρικάλων

Με χαρακτήρα στο 4ο -κυρίως- δεκάλεπτο οι Ίκαροι Τρικάλων  κατάφεραν  να επικρατήσουν μέσα στη Βέροια του ΑΟΚ με 59-66 , έχοντας σε μεγάλη μέρα  Φούντα 20(1) και Ντούρβα 17(3).
Η ομάδα του Σδράκα κατάφερε στο 1ο ημίχρονο να προηγηθεί μέχρι και εννια  πόντους, αλλά  η απώλεια εύκολων καλαθιών στην επίθεση και κάποιες αργές επιστροφές, επέτρεψαν τη φιλοξενούμενη ομάδα όχι μόνο να επιστρέψει αλλά να περάσει και μπροστά με το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου με 45-40.

Τελικά οι Ίκαροι κάνοντας ένα πολύ καλό τέταρτο δεκάλεπτο (14-26) πήραν την πολύτιμη νίκη που τους φέρνει στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

ΑΟΚ Βέροιας-Ικαροι Τρικάλων  59-66
Δεκάλεπτα: 15-24, 29-32, 45-40, 59-66
Διαιτητές: Πράττος-Σελεβός
ΑΟΚ Βέροιας (Ταγκίδης): Τρομπούκης 2, Στοϊτσης 8(1), Ντουλαβέρης 3(1), Γκάνας 8(2), Ιωαννίδης 5(1), Κασαμπαλής 14, Καραθανάσης 2, Χαραλαμπίδης 17.
Ικαροι Τρικάλων (Σδράκας): Κολοτσιος Α. 10(1), Μέξης 6, Βλάχος 8(2), Κολότσιος Β., Αργύρης 3(1), Χατζής, Ντούρβας 17(3), Τζιοβάρας 2, Φούντας 20(1), Μπαρμπαρούσης, Στάνκοβιτς.