Κυριακή 10 Μαρτίου 2019

ΑΣ Φαρσάλων - Κένταυρος Ζαγοράς 75-85 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Σ΄ενα συναρπαστικό παιχνίδι με φοβερές διακυμάνσεις ο Κένταυρος Ζαγοράς επικράτησε στην παράταση (73-73κ.α.) , του ΑΣ Φαρσάλων με σκορ 75-85 στο εξ αναβολής παιχνίδι για την 15η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά σε όλη την διάρκεια του αγώνα, έφτασαν μάλιστα στα μέσα της τρίτης περιόδου ακόμα και στο +18, με το δεκάλεπτο τελικά να τελειώνει  στο +14 (43-57).

Στην 4η περίοδο όμως όλα άλλαξαν. Οι παίκτες του Tσιντσίνη , πίστεψαν ότι  αγώνας είχε τελειώσει, αλλά ο Γ.Σ.Φαρσάλων είχε αλλη γνώμη και με αντεπίθεση διαρκείας με φοβερή  ευστοχία  κυρίως από το τρίποντο, γύρισε το ματς και πέρασε μάλιστα και μπροστά  με 6 πόντους 1και 30 πριν τη λήξη.
Τελικά όμως  δεν  κατάφερε να πάρει την νίκη , αφού αρχικά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν  με τρίποντο του Καραθανάση στα 12" πριν το τέλος και παίζοντας πολύ καλή άμυνα στην παράταση  πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.

ΑΣ Φαρσάλων - Κένταυρος Ζαγοράς 75-85
Δεκάλεπτα: 18-22,  30-40,  43-57,  73-73, 75-85 παρ.
Διαιτητές:Γεωργούλης - Κίσσας
Α.Σ.Φαρσάλων (Μανέτζης - Γκουντόπουλος): Θεοχάρης, Καλογερόπουλος, Ζάγκας 28(4), Γκουντόπουλος 29(4), Μανέτζης, Γιαννούλης, Παπατζελίδης, Χρόνης 9(1), Ζαχαρής 5(1), Ρούμπας 4
Κένταυρος Ζαγοράς (Tσιντσίνης) Ρουσιώτης 4, Λάσκος 4, Κλειτσογιάννης 10(2), Νικολόπουλος 19(2), Βασδέκης 8, Καραθανάσης 24(4), Γαβαλάς 14, Μουχάρεμ 2

Φώτο : ifarsala.gr