Τετάρτη 27 Μαρτίου 2019

Αποχαιρέτησαν τους σχολικούς αγώνες με ψηλά το κεφάλι τα αγόρια του 1ου ΓΕΛ Ν. Ιωνίας

Δεν τα κατάφερε το 1ο ΓΕΛ Ν.Ιωνίας , γνωρίζοντας την ήττα σήμερα το πρωί στην Ναύπακτο από  τα Εκπαιδευτήρια  Πάνου  με 65-53.

Οι παίκτες του Κυριακιδέλη κόντραραν στα ίσια τα Εκπ. Πάνου και βρέθηκαν να χάνουν στο ημίχρονο με 7 πόντους διαφορά  (32-25).

Στο δεύτερο ημίχρονο  προσπάθησαν να ξαναμπούν στο παιχνίδι μειώνοντας την διαφορά  σε 45-40 με την λήξη του τρίτου οκταλέπτου αλλά τελικά τα  Εκπαιδευτήρια  Πάνου , που να τονίσουμε ότι έχει παίκτες που αγωνίζονται  στις Εθνικές παίδων και έφηβων , πήρε την νίκη με  το 65-53 να είναι το τελικό σκορ της συνάντησης.

Ένα τεράστιο μπράβο αξίζουν όλα τα παιδιά που έδιναν τον καλύτερο τους εαυτό  σε όλα τα ματς όπως επίσης και στον προπονητή τους Κυριακιδέλη και  πραγματικά αξίζουν πολλά συγχαρητήρια σε αυτή την ΟΜΑΔΑ !

Πρώτος σκόρερ της συνάντησης ο Μάντζουκας 30(2) των Εκπαιδευτηρίων  Πάνου, ενώ από τη Θεσσαλική ομάδα ξεχώρισαν Τετζεράκης 23(1) και Λογοδότης 16(4).

Εκπ. Πάνου - 1ο ΓΕΛ Ν. Ιωνίας 65-53
Οκτάλεπτα: 23-15, 32-25, 45-40, 65-53.
Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Ελ Ανυ Ντια.
Εκπαιδευτήρια  Πάνου(Σταθάτος): Γαρρας , Κολιός 1, Καφεζας 6, Μπαζίνας 3(1), Μερμίγκης 2, Ραγιάς , Μάντζουκας 30(2), Λαναράς 14, Αδαμόπουλος 4, Μάντικος 2, Κουρουπάκης 3, Αγγελη
1ο ΓΕΛ Ν. Ιωνίας (Κυριακιδέλης): Διακομής 3(1), Παρισάκης Α. 6(1), Ομορέγκι, Παρισάκης Π. , Καραγιώργος 3(1), Γάλλος, Σμυρλής Π. 2, Πάντζιος, Τετζεράκης 23(1), Λογοδότης 16(4), Σμυρλής Χ. , Βολιώτης