Σάββατο 23 Φεβρουαρίου 2019

Νίκη με ανατροπή για τον Α.Σ. Καρδίτσας .

Μεγάλη νίκη για την ομάδα του Α.Σ.Καρδίτσας  απέναντι στο Διαγόρα Δρυοπιδέων Αιγάλεω με 79-77 για την 19η αγωνιστική της Α2 Εθνικής .

Η νίκη ήρθε με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, αφού η ανάπαυλα βρήκε το Διαγόρα να προηγείται με 29-41. Η ομάδα του Γιάννη Τζήμα  αντέδρασε στην τρίτη περίοδο με πάθος και δύναμη, μείωσε σε 50-52 και ολοκλήρωσε την ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ  και μια εξαιρετικά σημαντική νίκη με 79-77 απέναντι σε έναν πολύ ποιοτικό αντίπαλο.

Α.Σ.Καρδίτσα-Διαγόρας Δρυοπιδέων 79-77
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Τζιοπάνος Ν.-Τζίμα (Χλωρός)
Δεκάλεπτα: 15-18, 29-41, 50-52, 79-77
Καρδίτσα (Τζήμας): Μόκφορντ 3 (1), Γράβας 12 (2), Παπαχρήστος 7 (1), Μαυρογιάννης, Παππάς 2, Κακλαμάνος 26 (4), Καρράς, Παπαδόπουλος 3, Ερμείδης 9 (1), Καλλές 4, Σαριμπαλίδης, Μαγκουνής 13 (2).
Διαγόρας Δρ. (Σκαραφίγκας): Κουκάς 15 (5), Νίκου 10 (2), Νοέας 15 (1), Μάρτζος 6 (2), Κόκκαλης 4, Τσιώκος, Μοτσενίγος 10 (2), Περσίδης 5 (1), Μαχαίρας 12.