Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2019

Α.Ο.Σουφλαρίων - Κρόνος Τρικάλων 61-53 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη για τον Α.Ο.Σουφλαρίων, αυτη τη φορά επι   του Κρόνου Τρικάλων με 61-53, για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑΘ.

Ξεκινώντας δυνατά το παιχνίδι με πίεση στην άμυνα και εύστοχα σουτ στην επίθεση ο ΑΟΣ , έχτισε μία μικρή διαφορά (23-11). Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Κρόνου ισορρόπησε το ματς και πλησίασε στο σκορ με το ημίχρονο να κλείνει 32-24.
Στην επανάληψη η γηπεδούχος  ομάδα συνέχισε στους ίδιους ρυθμούς διατηρώντας την διαφορά, πέτυχε μερικά μεγάλα σουτ και πήρε ένα ακόμη ροζ φύλλο αγώνα.

Α.Ο.Σουφλαρίων - Κρόνος Τρικάλων 61-53
Δεκάλεπτα: 23-11, 32-24, 47-38, 61-53
Διαιτητές: Αθανασόπουλος - Χατζής
Σουφλάρια(Καστώρης) Νουτσελάρι 15 (3), Βλέτσης 3 (1), Μπίζογλου 12, Λινάρδος 8,  Καστώρης,  Γιαννακόπουλος 13, Μότσιας 8 (2), Βησσαρίου, Ταμπούρας, Τουλκερίδης 2
Κρόνος: (Χριστάκος) Γεωργούλας 3, Ζαμπραιλας 6,  Κανελλόπουλος 14, Ψόχιος 2, Τόλης 1, Χρήστου 3(1),  Μπακάλης 2, Ζησόπουλος 4(1),   Κολώνας 2,  Τσέπας 16.