Δευτέρα 28 Ιανουαρίου 2019

Ήττα από τον Έσπερο Λαμίας για τη Νίκη Βόλου.

Σ΄ ένα παιχνίδι όπου… κυρίαρχες ήταν οι άμυνες ο Έσπερος εκμεταλλεύτηκε την έδρα του και επικράτησε της  Νίκης Βόλου με σκορ 53-52.

Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα 6 πόντων στο ημίχρονο (24-18) ενώ έκλεισαν το τρίτο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ (39-35). Στην συνέχεια το ματς πήγε πόντο-πόντο με τους παίκτες του Γρηγόρη Γιασσάρη να μην καταφέρνουν να πάρουν την νίκη χάνοντας τελικά στις λεπτομέρειες .

Έσπερος Λαμίας – Νίκη Βόλου 53-52
Δεκάλεπτα: 13-9, 24-18, 39-35, 53-52.
Διαιτητές : Πολυχρόνης, Φασόλης
Έσπερος Λαμίας (Τσουκαλαδέλης): Ρούζιος 5, Πάππος 9 (1), Κατσαρές 4, Φύκας 5 (1), Παπαργυρόπουλος 16, Τεπετίδης 11 (2), Ολύμπιος 3
Νίκη Βόλου:(Γιασσάρης-Στρατίκης): Καραγεώργος 2, Αναγνωστόπουλος, Γιωτόπουλος 4, Κουτίνας 6, Τασιούδης 2, Τσώλης 2, Τάσσος 13, Φρουσκλιάς 23 (2), Τσαβές, Διγενής, Βερτζάγιας.