Σάββατο 10 Νοεμβρίου 2018

Επανήλθε στις επιτυχίες με εντυπωσιακή εμφάνιση ο Κένταυρος Ζαγοράς

Ανεβάζοντας εντυπωσιακά τη διαφορά από την πρώτη περίοδο , ο Κένταυρος Ζαγοράς  επικράτησε άνετα με 87-47 των Αετών Λάρισας.

Η Ζαγορά με πολύ καλό και γρήγορο μπάσκετ, μπήκε δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο, φτιάχνοντας διαφορά 21 πόντων.
Στο 2ο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι  πίεσαν αρκετά μείωσαν μέχρι 10, αλλά το ημίχρονο τελείωσε με +17 (44-27) υπέρ του Κένταυρου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν  συγκεντρωμένοι, έπαιξαν  όμορφο  μπάσκετ , με τον  Μανωλόπουλο να μοιράζει   10 ασίστ , ανεβάζοντας  κι άλλο  τη διαφορά μέχρι το τελικό 87-47.

Να σημειωθεί  ότι όπως μας ανέφεραν από την ομάδα του Κένταυρου Ζαγοράς, λόγω συνεχών αλλαγών στην ώρα του αγώνα, είχαν  πάλι σημαντικές απουσίες όπως Βασδέκης, Καρσέλας κι έκαναν προθέρμανση  με 6 παίκτες.

Κένταυρος Ζαγοράς - Αετοί 87-47
Δεκάλεπτα: 25-04,  44-27,  71-33,  87-47
Διαιτητές: Γιαννούλης - Καραθάνος
Κένταυρος Ζαγοράς (Tσιντσίνης) Μανωλόπουλος 2, Ρουσιώτης 21(2), Κλειτσογιάννης 6(2), Κοντογιώργος 9, Νικολόπουλος 15, Βαΐτσης 4, Καραθανάσης 7(1), Γαβαλάς 18, Μουχάρεμ 5
Αετοί Λάρισας (Βαρδακούλης): Νασιώκας 2, Χαντζαρίδης 5(1), Σαμουλαδάς Β. 9(1), Γεροστάθης 5(1), Χρόνης 11, Σαμουλαδάς Κ., Γιαννάκος, Σταμπουλής, Ζιαβλάκης 6, Σοφιαζίδης 5, Δημητριάδης 4, Στεργιούλας