Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2018

Μεγάλο διπλό των Τιτάνων Παλαμά μέσα στην Καλαμπάκα

Με εκπληκτική εμφάνιση  η ομάδα των Τιτάνων Παλαμά  έφυγε νικήτρια από το Βλαχάβειο της Καλαμπάκας με σκορ 57-64.

Ο αγώνας ξεκίνησε με «ολόκληρες» επιθέσεις από τις δύο ομάδες, πολύ τακτική και ισορροπημένο παιχνίδι.
Στο ίδιο μοτίβο και το δεύτερο δεκάλεπτο και το ματς στους τρεις πόντους, σκορ ημιχρόνου 26-29.

Η ομάδα του Παλαμά στο δεύτερο ημίχρονο παίζοντας μυαλωμένα ανέβασε τη  διαφορά και  ξέφυγε ακόμη και με 16 πόντους με το τρίτο δεκάλεπτο να κλείνει  στο +14 (37-51)

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Καλαμπάκα ανέβασε στροφές αλλά το μόνο που  κατάφερε  ήταν να μειώσει στους 7 πόντους, με συνεχόμενα τρίποντα που έμειναν αναπάντητα με  τελικό σκορ το 57-64

Καλαμπάκα – Τιτάνες Παλαμά 57-64
Δεκάλεπτα: 14-12, 26-29, 37-51, 57-64
Διαιτητές:Αγραφιώτης Γρ.-Κουκουλεκίδης (Χλωρός)
Α.Ο.Καλαμπάκας (Σδράκας): Γεπερίδης, Μασάδης 6, Μπαλωμένος 4(1), Ούτος, Σπανός, Γαϊτανίδης 4 , Παουλεάνου 8(2), Σούλκο 9, Τούλας , Γκαντιας 2, Παπακώστας 15(1), Κιουρτζίδης, Τσιλούλης 9(3)
Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης-Φλώρος): Τσιαμπάς 17(1) , Τσούμας 7, Χανέλι , Ζωιτσάκος 2 , Γκογκίδης 16, Κατσαδουρος , ΚαραΪσκάκης 13(1) , Μακρής 3(1) , Γκαγκανάσιος 6 , Αρχοντούλης , Καραδήμας .