Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2018

Μεγάλη και σημαντική νίκη για τους Τιτάνες Πάλαμα κόντρα στη Μελίκη.

Πάθος, ένταση, άγχος και στο τέλος χαμόγελα νίκης για τους Τιτάνες Πάλαμα, που επικράτησε με 76-69 της  μαχητικής ομάδας του ΓΑΣ Μελίκης.

Η Μελίκη μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και πήρε μικρή διαφορά στο πρώτο δεκάλεπτο με 4 πόντους.
Δυνατό ματς, όπως όλοι περίμεναν. Πολλά χαμένα σουτ και αρκετά λάθη και σκορ ημιχρόνου στην ισοπαλία (36-36)

Η ομάδα του Παλαμά ανέβασε στροφές, άρχισε να βρίσκει εύκολα σουτ, με την ομάδα της Μελίκης να μοιαζει  θολωμένη και η διαφορά έκλεισε στο +2, (58-56) στο τελος του 3ου δεκαλέπτου.

Στο τελευταίο και πιο κρίσιμο δεκάλεπτο η ομάδα του Ζαχαρέλη , έπαιξε με μυαλό, με ψυχή, ο κόσμος βοήθησε παρά πολύ και με κρίσιμα σουτ στο τελος και τρομερές άμυνες, πήρε τη νίκη με 76-69.

Τιτάνες Παλαμά – Μελίκη 76-69
Δεκάλεπτα: 18-22, 36-36, 58-56, 76-69
Διαιτητές:
Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 22(1), Καραϊσκάκης 17(2), Γκογκίδης 11, Μπακαβέλος, Καραδήμας, Τσούμας 9(1), Μακρής 7(2), Φαλιάκης, Αρχοντούλης, Χανέλι 2, Κατσαδούρος 5, Γκαγκανάσιος 3
ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 20(2), Μαγαλιός, Μαυρίδης 18(1), Λέφας 4(1), Ρογγότης 2, Πεϊμανιδης 2, Καποδίστριας, Λαπατουρας 4, Παπάζογλου,Καρατζας 2, Κοτζαμπασης 14(2), Σταυρουλάκης 3(1)