Κυριακή 9 Δεκεμβρίου 2018

Ήττα στις λεπτομέρειες για τον Γ.Σ.Φαρσάλων.

Την ήττα με 73-71 γνώρισε η ομάδα του Γ.Σ.Φαρσάλων, από την πρωτοπόρο ομάδα του  ΑΟ Αγρινίου για το  πρωτάθλημα του βορείου ομίλου της Β’ Εθνικής .

Οι παίκτες του Φόρου προηγήθηκαν με διαφορά 11 πόντων στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως η ομάδα του Αγρινίου κατάφερε να μαζέψει τη διαφορά και να προηγηθεί με 33 – 32 στο ημίχρονο.

Ο ΑΟ Αγρινίου ανέβασε στροφές στο τρίτο δεκάλεπτο, φτάνοντας την διάφορα σε διψήφιο νούμερο,  όμως οι "μπλε" έκαναν την τελική αντεπίθεση μειώνοντας στα τελευταία λεπτά στους 3 πόντους , με τους γηπεδούχους  να κρατούν τελικά  την πολύτιμη  νίκη που τους διατηρεί στην κορυφή της βαθμολογίας.

Αγρίνιο – Γ.Σ.Φαρσάλων 73-71
Δεκάλεπτα: 11-22, 33-32, 58-47, 73-71
Διαιτητές:Δαρλαμήτσος – Σοφιανόπουλος.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 18(1), Μπερερής, Μιχάλογλου, Καπινιάρης 8, Χρήστου, Τσατάς 3(1), Σταμούλης 1, Γκρέκας 16(2), Μήτσου 18(2), Ψαράς 9(2), Σαρρής, Σταμίρης.
Γ.Σ.Φαρσάλων (Φόρος): Λεπενιώτης 4, Χαιρετίδης 11, Αναγνωστόπουλος, Τσιώγκας, Συνετός 5, Τοπουζίδης 19(3), Γκιουλέκας 21(2), Φαρμάκης, Δέσπος 11, Φιλιππόπουλος.