Κυριακή 23 Δεκεμβρίου 2018

Μεγάλο διπλό της ΕΑΛ επί του Ολυμπιακού Καρδίτσας.

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο έκλεισε τη χρονιά και τον πρώτο γύρο η ΕΑΛ, καθώς πήρε σπουδαίο διπλό μέσα στη Καρδίτσα επί του Ολυμπιακού με 62-70.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκεια του και κρίθηκε στη παράταση με την ομάδα της ΕΑΛ να έχει την ευκαιρία να πάρει το ματς στη κανονική διάρκεια, όμως το σουτ που επιχειρήθηκε με τη λήξη δεν βρήκε στόχο.

Στο έξτρα 5λεπτο οι φιλοξενούμενοι παίζοντας σπουδαία άμυνα περιόρισε τον αντίπαλο σε μόλις έναν πόντο ενώ σημείωσε 10 , παίρνοντας τελικά το ροζ φύλλο!

Ολυμπιακός Καρδίτσας - ΕΑΛ  62-70
Δεκάλεπτα: 21-21, 31-28, 45-42, 61-61 κ.α., 62-70 παρ.
Διαιτητές: Γκαρτζονίκας Χ - Τατσιόπουλος
Ολυμπιακός Καρδίτσας (Καλογριανίτης): Ντενισιώτης, Τσούκιας, Παπαμαργαρίτης 5(1), Γιαννακόπουλος, Ξένος 13(4), Κατσαρός 3(1), Αμβροσίου, Ζαγανάς 9(1), Βασιλείου, Παπανδρέας 12, Αμβροσίου Η. 8, Δεμερλιώτης 11(1).
ΕΑΛ (Σταυρόπουλος Δ.): Μηλιώνης 15(2), Ζορμπάς 12, Μπαγκούας 6(1), Βαλιώτης 2, Κολοβέτσιος 10(1), Σταυρόπουλος Γ., Τζιαστούδης, Πάντος 4(1), Καλόγηρος 21.