Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2018

Στην παράταση επικράτησε του Αστέρα η Αναγέννηση Καρδίτσας.

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες η Αναγέννηση Καρδίτσας επικράτησε  στο τέλος της παράτασης του Αστέρα με 90-95 (84-84κ.α.).

Σ΄ενα παιχνίδι που παρά τη μέτρια εμφάνισή της , η ομάδα της Καρδίτσας  καταφέρε να φύγει με τη νίκη από τη Λάρισα με σκορ 90-95 και να διατηρηθει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας και μάλιστα με δύο βαθμούς διαφορά καθώς η ομάδα του Αμπελώνα γνώρισε την ήττα από τους Γομφους.

Η ομάδα του Αστέρα στάθηκε άτυχη καθώς στο τελευταίο λεπτό της κανονικής περιόδου και ενώ προηγούνταν με τρεις πόντους στερήθηκε τις υπηρεσίες του Μανώλη Γεωργάκη που είχε ένα ελαφρύ τραυματισμό.

Αστέρας - Αναγέννηση Καρ.  90-95
Δεκάλεπτα: 29-20,  46-42,  67-65,  84-84κ.α. , 90-95 παρ.
Διαιτητές: Γερακίνης - Χριστοδούλου
Αστέρας(Ρούκας) Σκούμας , Κρεμμύδας 12, Μπαζάκης , Μπάρμπας 26(2), Γιαννόπουλος , Ντικούδης 23(1), Γεωργάκης 8(1), Παλάσκας 11(3), Οικονόμου 7(1), Αράπκουλες , Τσοκάνης , Πολύζος 3(1).
Αναγέννηση Καρδίτσας  (Παππάς-Κρομμύδας): Φαλιάκης 7(1), Πεσλής , Χατζηγούλας , Κοβάτσεβ 22(3), Τσέλιος 14(1),  Αργύρης 6(1), Νότος 5,  Καλιάρας 41(1), Σπανόπουλος  , Πανταζής , Αντωνίου