Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2018

"Πικρή" ήττα για τον Γ.Σ.Φαρσάλων από τους Μαχητές Πειραματικού Πεύκων

Την πρώτη ήττα στην έδρα του γνώρισε ο Γ.Σ.Φαρσάλων καθώς ηττήθηκε στην παράταση από τους Μαχητές Πειραματικού Πεύκων με 80-84.

Σ΄ ένα παιχνίδι πραγματικό ντέρμπι,  που οι δυο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ , κρίθηκε τελικά στην παράταση και στις λεπτομέρειες καθώς με δυο βολές του Γκιουλέκα οι μπλε οδήγησαν το παιχνίδι στο έξτρα πεντάλεπτο . Στο τέλος της παράτασης και  ενώ ήταν μπροστά τα Πεύκα με 2 πόντους,  ο Αναγνωστόπουλος αστόχησε σε  τρίποντο που επιχείρησε , δίνοντας την δυνατότητα στους φιλοξενούμενους να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα.

Καλύτερος για τους γηπεδούχους και πρώτος σκόρερ της συνάντησης για ακόμα μια φορά ο Σωτήρης Γκιουλέκας με 26(3) ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Μαυρίδης είχε 23 πόντους με 3 τρίποντα.

Γ.Σ.Φαρσάλων - Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 80-84
Δεκάλεπτα : 14-10, 31-35, 48-51, 73-73κ.α., 80-84 παρ.
Διαιτητές :Ταρενίδης Στ.-Κοτσίμπος
Γ.Σ.Φαρσάλων (Φόρος) : Λεπενιώτης 14(1), Χαιρετίδης 4, Αναγνωστόπουλος 3, Τσιόγκας 2 , Συνετός 4, Τοπουζίδης 8(1), Γκιουλέκας 26(3), Δέσπος 17, Φιλιππόπουλος 2
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων (Γεροφωτης):  Βογιατζής 3(1), Καραγιαννίδης 9(1), Δήμας 6, Μαυρίδης 23(3),Χατζημιχαηλίδης 7(1), Κλωνάρας, Στόλης 10, Τσιμίδης 2, Βαϊντερλής 2, Μητσάκης 14(2), Ελευθεριάδης 9(1)