Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2018

Πράσινη Γωνιά - Φούντας B.C. 59-50 (Β' ΕΣΚΑΘ)

Με το δεξί ξεκίνησε η ομάδα της Πράσινης Γωνιάς τις φετινές της υποχρεώσεις, καθώς επικράτησε στην 1η αγωνιστική της ομάδας Τρίκαλα Φούντας με 59-50.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι μέχρι το τρίτο δεκάλεπτο, το οποίο και έληξε 40-40. Στην τελευταία περίοδο η ομάδα της Πράσινης Γωνιάς βρήκε κάποια μεγάλα σουτ στην επίθεση και σε συνδυασμό με την καλή άμυνα κατάφερε να επικρατήσει με 59-50.

Πράσινη Γωνιά - Φούντας B.C. 59-50
Δεκάλεπτα: 14-13, 25-26, 40-40, 59-50.
Πράσινη Γωνιά (Τσάτσος Θεόδωρος) Ντρίτσι 2, Καρμάλης 5(1), Μπάλτος 9, Μπέντας Α., Κριμπόγιαννης 16(4), Μαντάς 12, Παπαθανασίου 2, Φιλίππου , Τσιμόγιαννης 8, Μπλαντής 5
Φούντας B.C. (Γ. Φούντας): Αναγνωστόπουλος , Τσόγιας , Μοιριώρης , Μανθελάς , Αργυρόπουλος , Μπέκος , Σπάθης , Μπατατόλης , Μπουντούρης , Αφενδρής , Παπαντάλιας , Καλαπανίδας