Δευτέρα 12 Νοεμβρίου 2018

Γ.Σ.Φαλάνης - Πράσινη Γωνιά 81-73 (Β' ΕΣΚΑΘ)

Πρώτη  νίκη για την ομάδα της Φαλάνης με πειστική εμφάνιση επί της Πράσινης Γωνιάς με 81-73 για το πρωτάθλημα της Β' ΕΣΚΑΘ.

Από την αρχή του αγώνα η Φαλάνη ξέφυγε στο σκορ με την διαφορά να φτάνει ακόμα και στους 18 πόντους στη λήξη του ημιχρόνου.

Η Πράσινη γωνιά με αντεπίθεση  στο 3ο δεκάλεπτο μείωσε στους 4 πόντους 3 λεπτά πριν το τέλος, αλλά δεν μπόρεσε να συνεχίσει στον ίδιο ρυθμό καθώς οι γηπεδούχοι αντέδρασαν  και επανέφεραν την διαφορά σε διψήφιο αριθμό με τελικό σκορ το 81-72.

Γ.Σ.Φαλάνης - Πράσινη Γωνιά 81-73
Δεκάλεπτα: 21-20, 46-28, 59-48, 81-73.
Διαιτητές:Θανασούλας - Παλιοβάιος
Φαλάνη (Ζυγγελόπουλος): Στεφανής 1, Παπάζογλου 8(1), Γελάρδος 11(2), Μαλαμάς 4, Ζυγγελόπουλος 26(1), Μητσογιάννης 6(1), Λυγούρας 2, Μάρκου 2, Πουτσιάκας 19(3), Τσιγάνης 2.
Πράσινη Γωνιά (Τσάτσος Θεόδωρος) Ντρίτσι , Καρμάλης 2, Μπάλτος , Μπέντας Α., Μπάρδας 26(3), Κριμπόγιαννης 11(1), Μαντάς 16(1), Παπαθανασίου 10(1), Τσάτσος 8, Φιλίππου .