Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2018

ΑΕΤ - Απόλλων Καρδίτσας 76-60 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Νίκη για την ΑΕΤ με 76-60 , κόντρα στον  Απόλλων Καρδίτσας για την πέμπτη αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑΘ .

Στα δύο πρώτα δεκάλεπτα η ομάδα του Απόλλωνα Καρδίτσας μπήκε ποιο δυνατά μέσα στο παιχνίδι και έχοντας σε καλή μέρα τον Τσιώγα βάζοντας στα δύο πρώτα δεκάλεπτα 19 πόντους προηγήθηκε στο ημίχρονο με 33-38 . Αυτό έκανε τους γηπεδούχους να ξυπνήσουν  και να ανεβάσουν στροφές  σε άμυνα και επίθεση , ειδικά στο τέταρτο δεκάλεπτο όπου έκαναν ένα επί μέρους 20-5 με Παπαγεωργίου 28(1) - Οκκά 13(3) και τελικά κατάφεραν να φτάσουν σε μια εύκολη νίκη και να συνεχίσουν την νικηφόρα πορεία τους.

ΑΕΤ - Απόλλων Καρδίτσας 76-60
Δεκάλεπτα: 12-16,  33-38,  56-55,  76-60.
Διαιτητές:Κυρίτσης - Λίλης
ΑΕΤ: (Γκότας Χρ.)Μπράμης Κ. 6, Ραμμίδης Γ 6, Καταραχιάς Κ., Νίτσιος Κ. , Παπαγεωργίου Α. 28(1), Αμπράζης Κ. 4, Μπαλωμένος Α. 4, Χρηστάκος Σ. 1, Μπαϊρακτάρης Ε., Οκκας Α. 13(3), Βήτας Θ. 9, Κατούνας Γ. 5.
Απόλλων Καρδίτσας (Παππάς): Παπαστάθης 2, Πάσχος, Ελευθερίου, Μπαταβάνης 9(1), Παπαδόπουλος 2, Παίδας 6, Ελευθερίου 7(1), Παπάρας, Τσιώγας 28(2), Κολοβός 6(2), Τασιόπουλος, Καφρίτσας