Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2018

Ανόρθωση- Γ.Σ.Βόλου Β' 68-50 (Παιδικό Μαγνησίας)

Πολύ όμορφο παιχνίδι διεξήχθη στο Βάκης Παρασκευόπουλος, από τους μικρούς της Ανόρθωσης και του Γ.Σ.Βόλου. Μάλιστα επετεύχθη και αρκετά υψηλό σκορ για παιδικό πρωτάθλημα.

Η Ανόρθωση με εκπληκτικά ποσοστά ευστοχίας και ένα εκπληκτικά 1ο ημίχρονο κατάφερε να προηγηθεί με 40-19. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Γ.Σ.Βόλου του κόουτς Ζαρογιάννη ισορρόπησε το παιχνίδι και το σκορ του δεύτερου ημιχρόνου ήταν 28-31 υπέρ τους. Όμως η πολύ μεγάλη διαφορά που είχαν χτίσει από το 1ο ημίχρονο οι παίχτες της Ανόρθωσης ήταν αρκετή ώστε να επικρατήσουν με 68-50 πετυχαίνοντας παράλληλα και τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους. Κορυφαίοι από πλευράς Ανόρθωσης οι Ακριβόπουλος με 32 πόντους και ο Τζούμας με 18, ενώ για τους φιλοξενούμενους 23 πόντους πέτυχε ο Μαναρίδης και 12 ο Καραφέρης.

Ανόρθωση- Γ.Σ.Βόλου Β' 68-50
Δεκάλεπτα:19-09, 40-19, 53-33, 68-50.
Διαιτητές: Τσάλας - Λιάκου
Ανόρθωση(Καπουρνιώτης-Ανδρέογλου): Κοντογιάννης 1, Τιτζάρι 2, Στάθης, Παπαντωνίου, Ακριβόπουλος 32, Λεόπουλος 3, Τζούμας 18(2), Σωτηρίου, Ντόκας, Αναστασιάδης 12.
Γ.Σ.Βόλου Β' (Ζαρογιάννης) Μακρής, Καραφέρης 12(3), Σελπεσάκης 5, Δαφερέρας, Μαναρίδης 23(2), Διακουμής 2, Τσίρος 3, Δενελάβας, Μαδιάς, Φουρτούνας 5(1).