Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2018

Μάγοι Τρικάλων - ΕΑΛ 57-53 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Δύσκολο απόγευμα είχε η αμάδα των Μάγων σήμερα στο δημοτικό κλειστό Τρικάλων , αλλά τελικά επιβλήθηκε της πολύ καλής ΕΑΛ με 57-53.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλη τη διάρκεια του και κρίθηκε στις λεπτομέρειες στο τελευταίο λεπτό, ενώ χαρακτηριστικό του ματς ήταν τα πολλά φάουλ που είχαν σαν αποτέλεσμα να ολοκληρώσουν τον αγώνα οι ομάδες με λιγότερους παίχτες (3 αποβολές για ΕΑΛ και 1 για Μάγους).

Μάγοι Τρικάλων-ΕΑΛ: 57-53
Δεκάλεπτα: 19-15, 28-30, 45-46, 57-53.
Μάγοι Τρικάλων (Τσίμας): Γρηγορόπουλος 8, Διβάνης 5, Μπέφας 19(1), Παπανδρέου 6(1), Τσιτσάνης 5, Μπίζιος, Κουτιβής 6, Καλαμπάκας, Μερίτσης 1, Γουλιώτης 6, Ευαγγέλου 1, Τσιανάκας.
ΕΑΛ (Σταυρόπουλος Δ.): Μπαγκούας 6, Nιαβής 2, Βαλιώτης, Ζορμπάς, Κολοβέτσιος 6, Σταυρόπουλος Γ. 9(3), Πάντος 13(1), Φωκούλης 7, Σταυρόπουλος Δ. 8(1), Καρβούνης 2.