Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2018

Ολυμπιακός Καρδ.(2)- Γ.Σ.Μουζακίου 56-44 (παιδικό Καρδίτσας)

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις στο Παιδικό πρωτάθλημα η ομάδα (2) του Ολυμπιακού Καρδίτσας.

Οι παίκτες του Ολυμπιακού από την αρχή του παιχνιδιού πήραν το προβάδισμα στο σκορ με τους παίκτες του Μουζακίου δείχνουν καλά στοιχεία και να είναι σε απόσταση αναπνοής.

Μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου οι ερυθρόλευκοι μπήκαν πιο δυνατά βγάζοντας πολλές άμυνες, υποχρεώνοντας ετσι τον αντίπαλο να πετύχει μόνο 3 πόντους.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίκτες του Ολυμπιακού διατήρησαν την διψήφια διαφορά φτάνοντας στο τελικό 56-44.

Ολυμπιακός Καρδ.(2)- Γ.Σ.Μουζακίου  56-44
Δεκάλεπτα: 13-08,  27-25, 41-28, 56-44.
Διαιτητές:Γκαρτζονίκας Χρ.- Γκουλιώνης.
Ολυμπιακός Καρδίτσας (2)(Μπελάγιας): Ευαγγελόπουλος 4, Διαμάντης 11, Κωστόπουλος Α. 7, Καυχίτσας 2, Μπατράς, Χαραλάμπου 2, Στράτος, Ρούσσος 2, Λουλουδάς, Καρακώστας 16, Μάστορας 8, Μισαηλίδης 4.
Γ.Σ.  Μουζακίου (Ευθυμίου): Τσιτσώνης, Καλαμπάκας, Γκαραβέλας 18, Δρακούτσος, Παπουτσής 2, Ευθυμίου, Μιαρίτης 6(2), Πολύζος, Αργύρης, Αποστολόπουλος 7, Καλαμπαλίκης 11(1).