Κυριακή 9 Σεπτεμβρίου 2018

Συστήθηκε στο κοινό της η Νίκη Βόλου επικρατώντας του Γ.Σ.Φαρσάλων Krousta με 79-67.

Τη νίκη με 79 - 67 πήρε η Νίκη Βόλου στο πρώτο φιλικό παιχνίδι στην έδρα της , κόντρα στον Γ.Σ.Φαρσάλων Krousta,  το Σάββατο 8/9 στο Κλειστό Γυμναστήριο Νέας Ιωνίας.

Η Νίκη Βόλου ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι , παίρνοντας προβάδισμα με 22-13 στο πρώτο δεκάλεπτο , πηγαίνοντας στα αποδυτήρια για το ημίχρονο προηγούμενη με 42-31.

Στο τρίτο δεκάλεπτο τα Φάρσαλα ανέβασαν ρυθμό  με αποτέλεσμα να πλησιάσουν στο σκορ 62-54 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου. Τελικά χωρίς να αλλάξει κάτι σημαντικά στην τέταρτη περίοδο το παιχνίδι  ολοκληρώθηκε με νικήτρια την ομάδα του Βόλου με τελικό σκορ 79-67.

Στα αρνητικά του αγώνα ο τραυματισμός του  Χαιρετίδη,  που εντός των επόμενων ημερών αναμένεται να διαπιστωθεί το μέγεθος του τραυματισμού του.

Νίκη Βόλου - Γ.Σ.Φαρσάλων Krousta 79-67
Δεκάλεπτα:22-13, 42-31, 62-54, 79-67.
Διαιτητές: Δόλγυρας - Μπουγλός Π.
Νίκη Βόλου (Λάμπρος Πρέκας): Κουτίνας , Φρουσκλιάς , Τασιούδης , Καραγιώργος , Τάσσος , Διγενής , Αναγνωστόπουλος , Χροναίος , Τσάβες, Πανιόπουλος, Δελεντζές.
Γ.Σ.Φαρσάλων Krousta (Χάρης Φόρος): Λεπενιώτης, Τσόγκας, Γκιουλέκας, Αναγνωστόπουλος Χρήστος, Δέσπος, Χαιρετίδης, Τοπουζίδης, Φιλιππόπουλος, Λιούπης, Αλεξόπουλος, Φαρμάκης.