Κυριακή 9 Σεπτεμβρίου 2018

Αγριά - ΑΕΒΔ 64-58 (Κύπελλο ΕΣΚΑΘ)

Στην πρεμιέρα του 2ου Ομίλου για το κύπελλο ΕΣΚΑΘ, η Αγριά επικράτησε  της ΑΕΒΔ με 64-58, κάνοντας το πρώτο βήμα για την πρόκρισή της στην επόμενη φάση.
Ο αγώνας ήταν ντέρμπι και οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με ένα μικρό προβάδισμα από 2 μέχρι 8 πόντους μπροστά η Αγριά.

Στην τελευταία περίοδο τα πράγματα άλλαξαν και η ΑΕΒΔ έφερε το ματς στα ίσια είχε και την ευκαιρία μάλιστα να πάρει το παιχνίδι αλλά αστόχησε στην τελευταία επίθεση 3 δευτερόλεπτα πριν το τέλος και το ματς πήγε στην παράταση (55-55κ.α.). Εκεί  η Αγριά ηταν καλύτερη και τελικά επικράτησε με 64-58'.

Αγριά -ΑΕΒΔ  64-58
Δεκάλεπτα:16-16, 38-30, 46-37, 55-55 κ.α., 64-58παρ.
Διαιτητές:Καρακατσούνης-Ηλιόπουλος
Αγριά(Στρατίκης) Θέος 2, Καλογερόπουλος 7(1), Καραμανλής 11(1), Κοντάκης 6(1), Ξυπνητός , Θεοδώρου 2, Κοψιαλης 11(3), Καραθάνος 12(1), Ρόσσιος 2, Παπαζήσης , Δραγατσίκης 9, Καζεπίδης 2.
ΑΕΒΔ(Σιδηρόπουλος-Κατσαφούρης) Κουρατίδης 4, Ζαμπέτογλου 7(1), Γκιοκάι 5(1), Κανελλάκης , Ιωαννίδης 14, Μαντζουράνης 13, Τάσος 2, Νικολής 10(2), Χαρχαρής , Βλάχος 3(1), Ζούρης .