Πέμπτη 14 Ιουνίου 2018

Ισοφάρισε τη σειρά σε 2-2 ο Ολυμπιακός και όλα θα κριθούν στο ΟΑΚΑ

Στο πέμπτο και τελευταίο παιχνίδι της σειράς θα κριθεί ο φετινός πρωταθλητής της STOIXIMAN.GR Basket League καθώς ο Ολυμπιακός επικράτησε στο ΣΕΦ με 92-76 και ισοφάρισε 2-2.

Οι δύο ομάδες θα συναντηθούν για τελευταία φορά φέτος την ερχόμενη Κυριακή (17/6, 19:00) με τον νικητή να είναι ο νέος πρωταθλητής στο φινάλε του φετινού πρωταθλήματος.

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε στην πιο παραγωγική του βραδιά στη σειρά των αγώνων και δεν έχασε σε κανένα σημείο το προβάδισμα στο σκορ. Από την άλλη ο Παναθηναϊκός Superfoods κατάφερε να καλύψει ένα μεγάλο μέρος από το -14 στην τρίτη περίοδο όταν και μείωσε στο καλάθι, αλλά στην τελευταία περίοδο δεν κατάφερε να συνεχίσει την αντεπίθεσή του.