Πέμπτη 12 Απριλίου 2018

Ζευγάρωσαν τις νίκες οι κορασίδες των Τιτάνων Παλαμά ( Β' φάση Πανελλήνιου κορασίδων) φώτο

Συνέχεια στις νίκες για τις Κορασίδες των Τιτάνων Παλαμά που επικράτησαν του Αγρινίου Φίμπα  Πήγασος με 41-36 για την 2η ημέρα της Β' φάσης του πανελλήνιου κορασίδων
Ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο δεκάλεπτο,  παίζοντας καταπληκτική άμυνα , οι παλαμιώτισσες πήραν κεφάλι στο σκορ , κλείνοντας το ημίχρονο προηγούμενες με μια διαφορά 11 πόντων (24-13).

Το Αγρίνιο μπήκε δυνατά στο τρίτο δεκάλεπτο και κατάφερε να μειώσει την διαφορά στους 5 πόντους με το τέλος της περιόδου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο όμως , με σωστή διαχείριση του αγώνα από τον Λευτέρη Χαντζιάρα , οι Τιτάνες πήραν την πολύτιμη νίκη κάνοντας το δυο στα δυο στην Β' φάση του του πανελλήνιου κορασίδων.

Κορυφαία και πρώτη σκόρερ του αγώνα για ακόμα μια φορά η Πατούνη με 23 πόντους και 2 τρίποντα .

Να θυμίσουμε ότι αυριανός αντίπαλος είναι ο ΑΦΣ Κεραυνός Αγ. Γεωργίου Γρεβενών.