Δευτέρα 2 Απριλίου 2018

Ήττα για τον Αιολικό από την ανώτερη Ελευθερούπολη με 50-73 (Β' φάση Πανελλήνιου Εφήβων)

Νέα ήττα  για τους εφήβους του Αιολικού στα Β' φάση του Πανελλαδικού πρωταθλήματος εφήβων που διεξάγεται στη Θεσσαλονίκη.

Οι παίκτες του Αντώνη Σαμαρά δεν τα κατάφεραν απέναντι στην Ελευθερούπολη γνωρίζοντας την ήττα  με 73-50, σε ένα παιχνίδι που, όπως δείχνει και το σκορ, η Καβαλιώτικη ομάδα  από νωρίς έβαλε τις βάσεις για μια εύκολη νίκη, προηγούμενη στο ημίχρονο με 27-37, ενώ στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά έφθασε το +20 (38-58).

Αύριο ο Αιολικός αντιμετωπίζει για την 4η αγωνιστική τους Διόσκουρους Κοζάνης.