Σάββατο 21 Απριλίου 2018

Αήττητος Υπερπρωταθλητής Α2 ΕΣΚΑΘ ο Γ.Σ.Μουζακίου !!!!!!!!!!!!!!!(Απονομές) φώτο +vid

Ο Γ.Σ.Μουζακίου κερδίζοντας τον Αιολικό με 64-72 σε αγώνα κατάταξης το Σάββατο το απόγευμα στο κλειστό του Αλκαζάρ αναδείχθηκε Υπερπρωταθλητής Α2 ΕΣΚΑΘ .
Σε ένα όμορφο ματς η ομάδα του Αιολικού,  που αγωνίστηκε με πολλές ελλείψεις , παίζοντας άμυνα ζώνης στο πρώτο ημίχρονο,  κατάφερε και είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού πηγαίνοντας στα αποδυτήρια για το ημίχρονο προηγούμενη με οχτώ πόντους (41-33).

Το Μουζάκι μπαίνοντας δυνατά  στο τριτο δεκάλεπτο κατάφερε και γύρισε  το παιχνίδι , πιέζοντας ασφυκτικά στην άμυνα  και κάνοντας ένα επιμέρους 8-21 , πήρε κεφάλι 5 πόντων στο τέλος του δεκαλέπτου(49-54) , κατακτώντας  τελικά την νίκη με 64-72 και τον τίτλο του Υπερπρωταθλητή της  Α2 ΕΣΚΑΘ.

Το Μουζάκι με την νίκη αυτη κράτησε το αήττητο για την φετινή χρονιά κάνοντας το 23 στα 23 που είναι το καλύτερο ρεκόρ στην ιστορία της Α2 ΕΣΚΑΘ .

Την απονομή του κυπέλλου και των μεταλλίων στην ομάδα του Γ.Σ.Μουζακίου έκανε ο πρόεδρος της ΕΣΚΑΘ κ. Ντούκος Δημήτριος.