Κυριακή 25 Μαρτίου 2018

Μάγοι - ΑΕΤ 63-47 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Νίκη σήμερα στο δημοτικό κλειστό Τρικάλων  επί της ΑΕΤ με 63-47 για την ομάδα των Μάγων που κυνηγά την δεύτερη προνομιούχο θέση .

Στην πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ ενώ στη δεύτερη οι Μάγοι έκαναν  ένα 18-8 παίζοντας καλή άμυνα πάνω στα ατού των αντιπάλων και εκμεταλλευόμενοι την αστοχία τους από τα 6.75.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΤ ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι και μείωσε με προσωπικές ενέργειες έως και 5 πόντους. Κάποια μεγάλα σουτ  σε αυτό το σημείο από τους Μπέφα , Τόλλιο , Γρηγορόπουλο καθώς και η πίεση στα πόιντ γκάρντ  αποκατέστησαν τη διαφορά στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, για την ομάδα των Μάγων που τελικα πηρε σχετικα ευκολα το ροζ φύλλο αγώνα.