Σάββατο 31 Μαρτίου 2018

Ηττα για την Ολύμπια Λάρισας από τον Πιερικό με 57-42 για την Β' φάση του Πανελλήνιου Νεανίδων

H Ολύμπια Λάρισα γνώρισε την ήττα  με 57-42 από τον Πιερικό Αρχέλαο, στο Κλειστό Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Επταπυργίου, σε αγώνα για την 1η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Β’ φάσης του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων.

Η Ολύμπια  ξεκίνησε καλά τον αγώνα προηγούμενη με 4-0 και 40 δευτερα πριν το τελος του δεκαλεπτου ηταν μπροστά   με 7-6 σε ένα κλειστό ματς με σκληρές άμυνες.

Τα κορίτσια του Λότφι έχασαν τον έλεγχο του παιχνιδιού στο δεύτερο δεκάλεπτο από μακρινά σουτ 3 πόντων  που δεχθηκαν με αποτελεσμα η διαφορα να μεγαλώσει και να κλεισει το ημιχρονο με 37-17.

Με αντεπίθεση  διάρκειας στο τρίτο δεκάλεπτο , προσπάθησαν να ξαναμπούν στο παιχνίδι , με το σκορ να μειώνεται 40-31 στις αρχές του τέταρτου. Αλλά  η κούραση και η αστοχία στην συνέχεια στοίχησαν το παιχνίδι .