Σάββατο 10 Μαρτίου 2018

Σπάρτακος Λ. - Ολυμπιακός Β. 47-51 (Play off Κορασίδων )

Σε ένα πραγματικό ντέρμπι ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε του Σπάρτακου Λάρισας για τον πρώτο αγώνα των  Play off Κορασίδων , με 47-51 .

Τα κορίτσια του Ηλία Καλέτσιου μπήκαν ποιο δυνατά στο παιχνίδι και έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενες με 6 πόντους (19-13).

Το δεύτερο δεκάλεπτο άνηκε αποκλειστικά στον Ολυμπιακό που ανεβάζοντας την απόδοσή του γύρισε τον αγώνα και πήγε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο προηγούμενος με 27-32.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό με τις ομάδες να παλεύουν στα ίσια για την νίκη (46-46 στο 4.57" πριν το τέλος).

Τελικά τα κορίτσια των Παπαθανασίου-Ράμμου επικρατώντας στις λεπτομέρειες κατάφεραν και έκαναν την πρώτη τους νίκη με 47-51 παίρνοντας  το πάνω χέρι στη σειρά των  Play off Κορασίδων.