Σάββατο 17 Φεβρουαρίου 2018

Αγρίνιο – Γ.Σ.Φαρσάλων 67-65 (Β' Εθνική)

Σε ένα παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο η ομάδα του  Γ.Σ. Φαρσάλων στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου,  γνώρισε την ήττα από το Αγρίνιο με σκορ 67 – 65.
Από το ξεκίνημα του αγώνα το Αγρίνιο  πήρε μικρό προβάδισμα, όμως τα Φάρσαλα πλησίασαν στο σκορ με το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει με σκορ 21 – 19.
Στο ημίχρονο η διαφορά διατηρήθηκε στους 2 πόντους και στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα του Αγρινίου προηγήθηκε με 5. Στην τελευταία περίοδο η  διαφορά πήγε στους 9 πόντους , όμως ο Γ.Σ.Φαρσάλων επέστρεψε  ισοφαρίζοντας το παιχνίδι  λίγο πριν το τέλος. Στην τελευταία επίθεση ο Μουρατίδης πήρε το επιθετικό ριμπάουντ, κέρδισε φάουλ στο τελευταίο δευτερόλεπτο και ευστοχώντας στις δύο βολές διαμόρφωσε το τελικό 67 – 65.