Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2018

Γ.Σ.Φαρσάλων-Αιολικός 73-84 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Σε ένα κατάμεστο γήπεδο οι Κ21 των Φαρσάλων διεκδίκησαν επί ίσοις όροις τη νίκη αλλά η πλάστιγγα έγειρε υπέρ της νεανικής ομάδας του Αιολικού.

Η αμυντική στρατηγική του Αιολικού δεν δούλεψε και σε συνάρτηση με την  ευστοχία τoy Γ.Σ.Φαρσάλων είχε σαν αποτέλεσμα η πρώτη περίοδος να λήξει 25-19 υπέρ της ομάδας των Φαρσάλων.

Στη δεύτερη περίοδο επήλθε κάποια ισορροπία καθόσον ο Αιολικός ανέβασε στροφές χωρίς να έχει βρει λύσεις στην άμυνα παρόλο αυτό υπερτέρησε 17-19 κατά δύο πόντους. Ημίχρονο 42-38 υπέρ της ομάδας των Φαρσάλων.

Η τρίτη περίοδος ήταν ισόπαλη 20-20 και τέλος το αποτέλεσμα κρίθηκε στην 4η περίοδο 11-26 αποτέλεσμα της πιεστικής άμυνας  του Αιολικού . Τελικό σκορ 73-84!