Κυριακή 26 Νοεμβρίου 2017

Ευξεινούπολη-Νίκαια 2012 81-77(Α2 ΕΣΚΑΘ)

Μεγάλη νίκη σήμερα για την ομάδα του Θανάση Σπανού καθώς, σε ένα παιχνίδι ροντέο, νίκησαν στην παράταση με σκορ 81-77 (κ.α. 71-71) τη Νίκαια 2012 στο Κλειστό Γήπεδο Μπάσκετ Αλμυρού.

Οι πράσινοι μπήκαν παθιασμένα από την αρχή, έχοντας αποφασίσει πως δεν θα έχαναν το παιχνίδι σε καμιά περίπτωση. Το παιχνίδι βέβαια οδηγήθηκε στη παράταση καθώς και η Νικαια 2012  ήθελε πάση θυσία αυτό το ματς, αλλά τελικά  οι γηπεδούχοι  ήταν αυτοί που πανηγύρισαν στο τέλος.

Από την πλευρά των φιλοξενούμενων, είχαμε την παραίτηση του πρώτου προπονητή Μπελαλίδη για διάφορα θέματα που έχουν σχέση με την ομάδα, ενώ  συγγνώμη ζητά από τους ανθρώπους του γηπέδου του Αλμυρού για την συμπεριφορά του  στο τέλος του αγώνα ο Τίκας , βοηθός προπονητή της Νίκαιας 2012 .