Κυριακή 29 Οκτωβρίου 2017

Νίκη Λευκάδας-Ολυμπιακός Βόλου 75-45 (Α1 Γυναικών)

Την ήττα από την Λευκάδα με 75 – 45 γνώρισαν οι ερυθρόλευκες του Βόλου . Τα κορίτσια του Μιχάλη Καπουρνιώτη και του συνεργάτη του Μάριου Μπορίνου , μπήκαν δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο χάνοντας με 12 – 10. Η ομάδα μετά έδειξε ένα τελείως διαφορετικό πρόσωπο και στο δεύτερο και τρίτο δεκάλεπτο με κακή άμυνα και αστοχία στα σούτ δεν θύμιζε καθόλου την ομάδα που ξέρουμε .

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν καλύτερο αφού έληξε ισόπαλο με 18-18 , με το τελικό σκορ να διαμορφώνετε σε 75 – 45.

Αξιοσημείωτο ότι η γηπεδούχος ομάδα χρησιμοποίησε μόνο 9 παίκτριες .

Νίκη Λευκάδας-Ολυμπιακός Βόλου..........75-45
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Καρπάνος
Δεκάλεπτα: 12-10, 39-18, 57-27, 75-45
Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας): Σπηλιώτης 4, Τελίδου 14 (3), Τσινέκε 10 (1), Γουάιτιντ 10, Τσαμπούρη 3 (1), Ντάναμ 13, Οστρια 16, Τσέρου 3 (1), Koντογεώργου 2
Ολυμπιακός Βόλου (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου, Παγκαλίδου, Γαλιατσάτου, Ταντουρόφσκα 12 (3), Σουλτάνη 3, Τότση, Αντριους 11, Ζέρβα 8, Ζήτη, Φερμπανκς 4, Κωτούλα, Δεληγιάννη 7