Παρασκευή 30 Ιουνίου 2017

Ήττα για τους Τιτάνες από τον Παναθηναϊκό με 54-36

Πάλεψαν τα κορίτσια των Τιτάνων αλλά πλήρωσαν πάλι το κακό πρώτο δεκάλεπτο, γνωρίζοντας την ήττα από τον αδιαμφισβήτητα ανώτερο Παναθηναϊκό με 54-36.

Παναθηναϊκός – Τιτάνες Παλαμά...........54-36
Δεκάλεπτα: 17-2, 29-9, 42-20, 54-36
Διαιτητές: Τζαφλέρης-Φραγκούλη
Παναθηναϊκός(Καντζιλιέρης-Αρχιμανδρίτης): Κοιλιά Π. 7, Στεφάνου 1, Μουρίκη 3, Κάραλη 10, Τζερεμέ 4, Κοιλιά Ν., Μπεζαϊτη3 ,Τάρλα 2, Ζάρρη 4, Μαυράκη 7(1), Εζέτζα 9, Γάτου 4.
Τιτάνες Παλαμά(Χαντζιάρας): Κατσιαούνου 1, Ντούλα Αλ., Τσάρη, Πατσιαλή, Καρακώστα Μ. 2, Ντίνα, Μπενέκη 17, Καρακώστα Ε., Πατούνη 16(2), Μπακρατσή, Ντούλα Αθ., Κατσή

Καντζιλίερης: «Παρουσιάσαμε δύο εικόνες»
Ο προπονητής του Παναθηναϊκού Γιώργος Καντζιλιέρης τόνισε μετά το τέλος του αγώνα: «Παρουσιάσαμε δύο εικόνες. Μία πολύ καλή στο πρώτο ημίχρονο, ιδιαίτερα στην άμυνα και μια πολύ κακή στο δεύτερο. Αν θέλουμε να συνεχίσουμε με επιτυχία στο τουρνουά θα πρέπει να αλλάξουμε πρόσωπο».