Σάββατο 8 Απριλίου 2017

Νίκη παραμονης για τους Δαναούς επι των Νέων Αθλητών Νίκης με 64-57 (Α1 ΕΣΚΑΘ) φώτο+vid

Στο κλειστό της Νίκαιας Λάρισας, οι Δαναοί Τρικάλων κέρδισαν το μπαράζ παραμονής με αντίπαλο τους Νέους Αθλητές Νίκης και σκορ 64-57 και παρέμειναν στην Α1 ΕΣΚΑΘ.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι,  με τους Δαναούς να κάνουν αντεπίθεση στο δεύτερο ημίχρονο και να γυρίζουν το ματς από το -11 του πρώτου ημιχρόνου στο τελικό 64-57.

Δαναοί - Ν.Α.Νίκης.........64-57
Δεκάλεπτα:13-12, 23-34, 44-48, 64-57
Δαναοί : (Παναγιώτου Α.)Ροδόπουλος 9(1),  Γκότσης 16,  Μπάρδας , Γαβαλάς 6, Τζιώρτζιος , Κωτούλας 14(2), Ζέρβας , Μικαελιάν, Ράρρας , Διαλεσιώτης 4, Τσικρικάς 15(5), Οικονόμου .
Νέοι Αθλητές Νίκης (Νικολόπουλος): Ρουσιώτης, Ράπτης 17(4), Καζεπίδης , Σαπούνης , Πανιόπουλος , Ανδρεόγλου, Παναγιώτου, Λουκίδης 9(3), Νικολόπουλος , Τινανας,  Αγάλου 16, Σούλης 15(2).