Πέμπτη 8 Δεκεμβρίου 2016

Αμπελώνας - Φοίβος 72-66 (εφηβικό) Βαθμολογία

Ένα φοβερό αγώνα παρακολούθησαν οι φίλαθλοι σήμερα το βράδυ  στο κλειστό του Αμπελώνα στα πλαίσια του εφηβικού πρωταθλήματος Λάρισας.
Η ομάδα του Αμπελώνα παίζοντας καταπληκτικό μπάσκετ  πήρε κεφάλι στο σκορ κλείνοντας το ημίχρονο προηγούμενη με 17 πόντους διαφορά.
Στο δεύτερο ημίχρονο όμως έγινε ολική ανατροπή για τον Φοίβο που όχι μόνο κάλυψε την διαφορά αλλά πήρε και το προβάδισμα με 63-66 πέντε λεπτά πριν το τέλος,
Από εκεί και μετά όμως , μην έχοντας άλλες δυνάμεις, ο Αμπελώνας ξαναπήρε το προβάδισμα για να φτάσουμε στο τελικό  72-66.
Πολλά  μπράβο σ' όλα τα παιδιά για το όμορφο θέαμα που προσέφεραν σήμερα.