Κυριακή 2 Οκτωβρίου 2016

Ε.Κ.Καβάλας - Γ.Σ.Λάρισας 88-65 (φιλική αναμέτρηση) φώτο

Οι τραυματισμοί και οι απουσίες κόστισαν στον Γυμναστικό.
Την ήττα γνώρισε απόψε στην Καβάλα ο Γυμναστικός ο οποίος έχασε από την τοπική ομάδα με 88-65, καθώς τα πολλά προβλήματα του στοίχησαν.
Ο Νίκολιτς, ο Γ. Τσούμας και ο Σπανούλης δεν ακολούθησαν καν την ομάδα στην Καβάλα, ενώ με ενοχλήσεις από τραυματισμούς αγωνίστηκαν ο Γκιουλέκας και ο Τέλιος ενώ με ίωση έπαιξε ο Σπυρόπουλος.
Όλα αυτά συνετέλεσαν στην μέτρια εικόνα που παρουσία η λαρισινή ομάδα σήμερα η οποία αν εξαιρέσει κανείς το πρώτο δεκάλεπτο όταν και κόντραρε τον αντίπαλο, στην συνέχεια δεν μπόρεσε να αναδείξει τον καλό της εαυτό με συνέπεια να επέλθει η φιλική ήττα.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο του αγώνα με ντισκαλιφιέ αποβλήθηκε ο Τσουράκης, ο οποίος διαμαρτυρήθηκε έντονα στον διαιτητή.