Κυριακή 2 Οκτωβρίου 2016

Ερμής Αγίας - Στρατώνι 87-67 (Β'Εθνική)

Άνετη επικράτηση του Ερμή Αγιάς που "συνέτριψε" με 87-67 το Στρατώνι.
Στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας  την νευρικότητα της πρεμιέρας , πήρε μικρό προβάδισμα με 41-34 , Στο δεύτερο ημίχρονο όμως πάτησε γκάζι  και στα δυο πρώτα λεπτά, έφτασε τη διαφορά στους 18 πόντους, βάζοντας τέρμα στις όποιες φιλοδοξίες των φιλουξενούμενων.
Ο Ερμής  σε κάποια στιγμή έφτασε τη διαφορά ακόμα και στους 30 πόντους , δίνοντας την ευκαιρία στον Γρηγόρη Γιασάρη να ρίξει στροφές και να προβεί σε πολλές αλλαγές χρησιμοποιώντας όσους περισσότερους παίκτες μπορούσε.

Ερμής Αγίας - Στρατώνι.........87-67
Δεκάλεπτα: 23-12, 41-34, 69-51, 87-67.
Ερμής Αγίας:( Γρηγόρης Γιασάρης) Αγαπίου, Βαβάτσικος 16(1), Τσιαμπαλής 11(3), Β. Φαρμάκης,  Τριανταφύλλου 6(2), Νταλός, Μηλιώνης 3(1), Χαλκιάς 10(3), Κόμματος 12(2), Περρωτής 22, Γούλας 7(1), Θ. Φαρμάκης .
Στρατώνι (Χατζούλης): Κελεσίδης 16(1), Πολιτόπουλος 13(3), Συμεών , Δελίδης 3(1), Σαμαράς 3, Ζυγούρας, Γρηγοριάδης 4, Θωμαΐδης 6, Σουτζόπουλος 10, Φλιάτης Ι. 1, Φλιάτης Γ., Δασκαλόπουλος 11.