Σάββατο 2 Ιουλίου 2016

Πανελλήνιο Παίδων:ΟΦΗ-Άρης 64-84

Ο Άρης ολοκλήρωσε με νίκη,64-84 τον ΟΦΗ, την προσπάθεια του στην Τελική Φάση στο 43ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων στα Τρίκαλα.

Εντυπωσιακά άρχισε το παιχνίδι ο Άρης που προηγήθηκε με 2-8 και μέσα σε έξι περίπου λεπτά η διαφορά έφθασε σε διψήφιο νούμερο (4-14). Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε με 8-26 , ενώ το δεύτερο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 25-44. Η διαφορά παρέμεινε σε αυτά τα επίπεδα μέχρι το φινάλε του αγώνα.
Δεκάλεπτα: 8-26, 25-44, 42-67, 64-84.
Διαιτητές: Τσολάκος, Καρπάνος.
ΟΦΗ (Καρλάφτης): Γαλανάκης 15 (1), Καλλέργης 10 (1), Μαματζάκης 6, Χατζάκης, Μαντουβεράκης, Χρηστάκης 5 (1), Πετροσιάν 10, Βλαχάκης 16 (5), Ψαρίδης, Καμπάκας 2.
Άρης (Τσάικος): Ιγγλέζος, Τρετιάκοβ 11 (1), Καλαϊτζίδης 3 (1), Λύσσελης 2, Κομνιανίδης 4, Χατζόπουλος 8 (2), Ζούντσας 9 (1), Αλτίνης 16 (3), Γκούθας 4, Σιδηροηλίας 16 (1), Γουναρόπουλος 11.