Κυριακή 10 Απριλίου 2022

Νίκη στα Τρίκαλα επί του ΑΟΤ και 2η θέση για τον ΓΣ Αλμυρού.

Τελευταία αγωνιστική σήμερα στον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής όπου η ομάδα του  ΓΣ Αλμυρού έφυγε με το διπλό από την έδρα του ΑΟΤ επικρατώντας  με 76-79 καταλαμβάνοντας την δεύτερη θέση στον βαθμολογικό πίνακα.

Το πρώτο ημίχρονο ανήκε στην ομάδα του Αλμυρού η οποία μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και πήρε μια διαφορά ασφαλείας 8-9 πόντων και έτσι έκλεισε και το πρώτο ημίχρονο με σκορ 29-38.

Στην επανάληψη, η ομάδα των Τρικάλων ήταν αυτή μπήκε δυνατά, κατάφερε να κάνει ένα δικό της σερί ανατρέποντας το σκορ από το -14 και πέρασε 5 λεπτά πριν το τέλος για πρώτη φορά μπροστά με 69-68. Τελικά όμως οι φιλοξενούμενοι που είχαν σε μεγάλη μέρα τον Πολίτη που σημείωσε 33 πόντους , κατάφεραν  να πάρουν τη νίκη με 76-79.

Α.Ο.Τρίκαλα-Γ.Σ.Αλμυρού 76-79
Δεκάλεπτα: 15-21, 29-38, 54-57, 76-79
Διαιτητές: Ανασταιάδης Β.-Κώνης (Γκαρτζονίκας)
Α.Ο.Τρίκαλα (Παπαδημητρίου): Λεπενιώτης 25(4), Γκαντιάς 11(1), Τσιτσάνης, Αργύρης 15(4), Αγαπίου, Μαρτζέλης 11(1), Μπέφας, Τζιαννής 14(1), Αθανασόπουλος, Φέτσης, Τίγκας, Μπαρμπούτης.
Γ.Σ.Αλμυρού: (Νάνης)Κοντοστάθης 14(2), Μυλωνάς 5(1), Μαμούρας 4, Παπούλιας 15(2), Καρπέτης, Πολίτης 33(4), Μασούρας, Χασιώτης, Γώγουλας, Τσαβές, Τάσσος 5, Βαλαμούτης 3(1).