Τετάρτη 9 Μαρτίου 2022

Ίκαροι Τρικάλων: Ήττα στην παράταση από τον ΑΓΣΙ.

Οι Ίκαροι Τρικάλων ηττήθηκαν με έναν καλάθι, 78-80, στην παράταση από τον ΑΓΣ Ιωαννίνων, σε έναν αγώνα... χαμένη ευκαιρία για την ομάδα του Αβραάμ Παπαδόπουλου.

Aυτή ήταν η 2η σερί ήττα μετά από αυτή στη Λευκάδα, για την ομάδα των Ικάρων στον 3ο όμιλο της Β Εθνικής. Οι Ίκαροι αν και προηγήθηκαν με 15 πόντους στο ημίχρονο (40-25) και με 11 στην τρίτη περίοδο τελικά  έχασαν το παιχνίδι καθώς οι φιλοξενούμενοι έκαναν ένα επί μέρους 15-26 στην τελευταία περίοδο , οδηγώντας το ματς  στην παράταση , εκεί που τελικά ολοκλήρωσαν την ανατροπή φεύγοντας με ένα τεράστιο διπλό από το κλειστό της Μπάρας.

Ίκαροι Τρικάλων - ΑΓΣΙ 78-80 παρ. (69-69κ.δ.)
Δεκάλεπτα: 12-18, 40-25, 54-43, 69-69κ.δ., 78-80 παρ.
Διαιτητές: Μαραμής-Παζώλης-Aναστασιάδης Β.
Ικαροι Τρικάλων (Παπαδόπουλος): Τσιαβές 8, Φρύδας 2, Παπαχρήστος 22(1), Κατσαρές, Παρδάκας 25(6), Μπουργανός 12(1), Σπυράκος, Αμβράζης 9.
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης-Καννής): Νικολόπουλος 16(3), Γυφτάκης 19(3), Καννής 15(4), Βαγγέλης 2, Ιωαννίδης, Μάντζιος 15, Ψάλτου 13.