Σάββατο 5 Μαρτίου 2022

Έφυγε με το διπλό από το Αγρίνιο ο ΑΟΤ.

Στο Αγρίνιο ταξίδεψε η ομάδα toy AOT για το εξ’αναβολής παιχνίδι της 13ης αγωνιστικής της Γ’Εθνικής και πήρε τη νίκη με 69-60.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα των Τρικάλων ήταν συγκεντρωμένη και κατάφερε να πάρει μια διαφορά με 14 πόντους. Λεπενιώτης και Γκαντιάς ηγήθηκαν της επιθετικής προσπάθειας και το σκορ έκλεισε στο 30-44.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ιδίως στο 3ο δεκάλεπτο η ομάδα του Παπαδημητρίου μπλόκαρε επιθετικά καθώς η άμυνα των παικτών του Αγρινίου ήταν αρκετά καλή. Δυο μεγάλα σουτ των Λεπενιώτη, Μαρτζέλη και η πολύ καλή άμυνα των κυανέρυθρων έδωσαν το έναυσμα για το σωστό ρολάρισμα και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 60-69.

Αγρίνιο-ΑΟΤρίκαλα 60-69
Δεκάλεπτα: 17-22, 30-44, 50-53, 60-69
ΓΕ Αγρινίου (Σταυροθανάσης): Σταμουλακης 13(2), Παρθένης, Παπαπαθανασοπουλος Γ 6 , Παπαθανασοπουλος Δ, Γκριζης 14(4), Λαζόπουλος 15, Πολυζος, Καραγιάννης, Μακρής, Γαλαγαλας, Δάρλας 12(2), Γιαννόπουλος.
ΑΟΤ (Παπαδημητρίου): Λεπενιώτης 25(3), Γκαντιάς 13(1), Τσιτσάνης 2, Αγαπίου 2, Τζιάνης 9(1), Μερίτσης 2, Αθανασόπουλος 11, Μαρτζέλης 5(1)