Κυριακή 20 Μαρτίου 2022

Πήραν το ντέρμπι με τον ΑΟ Τρίκαλα οι Σοφάδες.

Ο ΓΣ Σοφάδων παίζοντας ψυχωμένα επικράτησε στο ντέρμπι κορυφής του ΑΟΤ με 64-63.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι με σουτ τριών πόντων αλλά οι παίκτες του Ηλία Παπαδημητρίου «απάντησαν» με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 40-32.

Το δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε με περίσσιο πάθος και από τις δύο πλευρές , με τις ομάδες να εναλλάσσονται στο σκορ και με τον ΓΣ Σοφάδων να είναι αυτός που τελικά χαμογέλασε παίρνοντας το ροζ φύλλο αγώνα.

Οι φιλοξενούμενοι εξέφρασαν παράπονα για την διαιτησία των Ντόγκα-Χατζηχαρίση , για 2 φάσεις στο τέλος του αγώνα.

ΓΣ Σοφάδων - ΑΟ Τρίκαλα 64-63
Δεκάλεπτα: 18-16, 40-32, 52-51, 64-63
Διαιτητές: Ντόγκας-Χατζηχαρίσης
Γ.Σ.Σοφάδων (Παππάς- Ρίζος) Σακελλαρίου, Μοσορας 18(2), Κυριακόπουλος ς , Ζωιτσακος χρ 6, Παπαϊωάννου 6, Σιαμετης 3(1), Τρύφωνας1, Αναγνωστόπουλος 5(1), Δαουλάρης 15(4), Μουταρελος, Ντασιώτης, Δικαρος 8,
ΑΟ Τρίκαλα (Παπαδημητρίου)Λεπενιώτης 18(2), Γκαντιας 7(1), Τσιτσάνης 2, Αργύρης 15(3), Αθανασόπουλος 3, Αγαπίου 1, Μαρτζελης, Φέτσης, Τζιαννης 18(2), Μεριτσης