Κυριακή 27 Φεβρουαρίου 2022

Δεν τα κατάφεραν στη Λαμία οι Τιτάνες Παλαμά - Δηλώσεις των δύο προπονητών (Φώτο+vid)

Με ήττα στις αποσκευές της επιστρέφει από την Λαμία η ομάδα των Τιτάνων Παλαμά καθώς μετά από κακή εμφάνιση στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, γνώρισε δίκαια και εύκολα την ήττα με 71-52 απέναντι στον Έσπερο.

Οι γηπεδούχοι πήραν από νωρίς το πάνω χέρι στον αγώνα, προηγήθηκαν με 19-12 στο 10′ και με ένα πολύ καλό δευτερο δεκάλεπτο όταν έτρεξε επιμέρους σκορ 19-11 ξέφυγε στο ημίχρονο με 38-23 βάζοντας τις βάσεις για μια άνετη επικράτηση, όπως και έγινε τελικά.

Ο Πάππος με 22 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ του Έσπερου Λαμίας, αλλά και του αγώνα , ενώ από τους Τιτάνες Παλαμά ο Μανδαλάκης σημείωσε 19 πόντους με 1 τρίποντο.

Έσπερος Λαμίας-Τιτάνες Παλαμά 71-52
Δεκάλεπτα: 19-12, 38-23, 49-35,71-52
Διαιτητές: Αργυρούδης, Φραγκούλη, Αυγερινός
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης-Τσουκαλαδελης): Ρούζιος, Λάππας 6,Τσεσμετζίδης 5 (1), Διαμαντής, Ευθυμίου 1,Φύκας 8, Πάππος 22(3),Παπασπύρος 3(1), Τεπετίδης 6(2), Νέστορας 7, Παπαργυρόπουλος 11(1), Αργύρης 2
Τιτάνες Παλαμά (Πανάρας): Τσούμας Γ. 2, Μάνος 3(1), Καραδάμας 7, Σφακιανός 1, Ξένος 2, Μανδαλακης 19(1), Βλάχος, Αρχοντούλης 5, Κρεμμύδας, Τσούμας Στ. 13, Φαλιάκης.