Δευτέρα 31 Ιανουαρίου 2022

Δύο στα δύο η Ανάληψη με νίκη επί του Φοίβου - Βαθμολογία

Η Ανάληψη ζευγάρωσε τις νίκες της μέσα στο Σαββατοκύριακο, καθώς μετά την χθεσινή νίκη επί της Καλαμπάκας για την 16η αγωνιστική,  σήμερα  στον εξ αναβολής αγώνα για την 13η αγωνιστική (εμβόλιμη) της Α1 ΕΣΚΑΘ, επικράτησε στο ΕΑΚΒ του Φοίβου Γιάννουλης με 78-62.

Η ομάδα της Ανάληψης όπως και στον χθεσινό αγωνα ,  μετά το πρώτο ημίχρονο ανέβασε την απόδοσή της  έφτιαξε μια διαφορά που έφτασε μέχρι και τους 20 πόντους στο 4 δεκάλεπτο και τελικά πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με την διαφορά στο +16 (78-62)

Να σημειώσουμε οτι η ομάδα του Φοίβου αγωνίστηκε με 4 βασικές απουσίες παιχτών ( Καραδήμος, Μπαράκος, Κουγιώνας, Βησσαρίου) και στις αρχές του 3ο δεκάλεπτου έχασε και τον Χατζηγιάννη με τραυματισμό (πήγε νοσοκομείο) αλλά και τον Μπακαρό στο τέλος , παρόλα αυτά ήταν μέσα στο ματς σε όλη την διάρκεια του ματς αλλά δεν άντεξε στο τέλος. Στα θετικά η θετική  και με αρκετό χρόνο συμμετοχής των εφήβων Παζάρα,,  Κυριαζή και των νεαρών Τσιγκρίκη & Τρασσά Χρήστου.

Ανάληψη-Φοίβος  78-62
Δεκάλεπτα : 22-19, 46-38, 61-52, 78-62.
Διαιτητές : Γιαννούλης - Μπουγλός
Ανάληψη(Τυμπας Στ) Ίλτσογλου 8, Καζεπίδης 3, Κώτσης , Ζήσης 7(1), Γιωτόπουλος 16(3), Τσαγκλής 8(2), Μπουσκολίτης 14, Καρασσάβας 8(2), Γκουντόπουλος 14,  Στάμος .
Φοίβος:(Οικονόμου) Σαμουλαδας 2, Μπακαρός 20(3), Παζαράς 2, Κυριαζής ,  Χατζηγιάννης 12(1), Οικονόμου 19, Τσιγκρίκης 1, Τρασάς 6(1).