Κυριακή 17 Οκτωβρίου 2021

Ερμής Αγιάς 2018 – Ελευθεριακός 67-58 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Την 2η συνεχόμενη νίκη πέτυχε η ομάδα του Ερμή Αγιας στο κλειστό γήπεδο της Αγιάς επί της ομάδας του Ελευθεριακού με σκορ 67-58.

Στο πρώτο 10λεπτο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ αλλά με ένα επιμέρους 8-0 η ομάδα του Ερμή έκλεισε προηγούμενη στο πρώτο δεκάλεπτο(19-14). Απο  το δεύτερο δεκάλεπτο και μέχρι την λήξη του αγώνα η ομάδα του Ερμή ειχε τον έλεγχο του αγώνα με την διαφορά να φτάνει μέχρι τους 18 πόντους 61-43. Η ομάδα του Ελευθεριακού έχοντας κάποια καλά διαστήματα προσπάθησε να ξαναμπεί στο ματς αλλά η αστοχία και κάποια λάθη στο τέλος της στέρησαν να διεκδικήσει κάτι καλύτερο στο ματς.

Άριστη η διαιτησία των Γιατροπουλου-Θανάσουλα.

Ερμής Αγιάς 2018 – Ελευθεριακός  67-58
Δεκάλεπτα: 19-14, 36-24, 50-43, 67-58.
Διαιτητές : Γιατρόπουλος, Θανάσουλας
Ερμής Αγίας 2018 (Μακροβασίλης) Γκατζόγιας 2, Μάτης Γ. 2, Μάτης Ν. 12(2), Ντεβές 7(1),  Ρηγόπουλος 2,   Ριζούλης 4, Τάτσιος 13, Αγορίτσας 19(2), Χονδροδήμος 2, Ζέικος 2, Μπαρουτσας,  Φούκας 2.
Ελευθεριακός : (Γεροβασίλης) Κλείτσας , Γλέμος , Κοντοστάθης , Μόκας , Πολιτίδης , Καρανάσιος , Τσούτσικας ,  Σερμέτης , Λυχναρόπουλος.