Κυριακή 11 Οκτωβρίου 2020

BC Volos - Ερμής Αγίας 45-72 (Α2 ΕΣΚΑΘ)

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της για την φετινή χρόνια η ομάδα του Ερμή Αγιάς επικρατώντας της αξιόλογης ομάδας του BC Volos με 45-72 παίζοντας όμορφο μπάσκετ κατά διαστήματα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν κοντά (15-21) αλλά στη συνέχεια η ομάδα της Αγιάς κατάφερε να πάρει την διαφορά και να κλείσει το ημίχρονο με σκορ (20-36). Στο δεύτερο  ημίχρονο ο Ερμής ήταν σταθερά μπροστά και τελείωσε το ματς με σκορ 45-72.

Να σημειωθεί ότι και οι δύο ομάδες χρησιμοποίησαν όλους τους παίκτες καταφέρνοντας να σκοράρουν οι περισσότεροι από αυτούς ενώ πρέπει να τονίσουμε ότι η διαιτησία ήταν εξαιρετική και η φιλοξενία των γηπεδούχων άριστη.

BC Volos - Ερμής Αγίας 45-72
Δεκάλεπτα:  15-21, 20-36, 27-56, 45-72
Διαιτητές : Παπαγιώτης - Κοντοστάθης
BC Volos :(Καρακατσούνης)Κουτσιμπανας 7, Παντζιος, Τσιώτας 6, Χρόνης 2, Περδικούλης, Κασανδρινος 2, Ζαρμπουνης 10(1), Δημοπουλος, Σκαμαντζουρας 5, Λωριδοπουλος, Λάμπης 9, Ανδρεαδάκης 4
Ερμής Αγίας 2018 (Μακροβασίλης)Μάτης Γ. 6, Μάτης Ν. 12(1), Ντεβές Β.2 , Ντεβές Χ. 16, Μαλλιάρας , Ριζούλης 4(1), Τάτσιος 13, Αγορίτσας 13, Μπαρούτζας 4, Χονδροδήμος 2 , Γκατζιώγιας