Σάββατο 17 Νοεμβρίου 2018

Νίκη στο τέλος για τους Δαναούς μέσα στην Νίκαια με 64-71

Την 4η νίκη σε πέντε αγώνες σημείωσε η ομάδα των Δαναών, καθώς έφυγε με σημαντική νίκη από το κλειστό της Νίκαιας επικρατώντας του τοπικού Γυμναστικού με σκορ 71-64 και βρίσκεται στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας στον 2ο όμιλο της Α1 ΕΣΚΑΘ.

Δυνατό ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες με την ομάδα των Δαναών να έχει δυνάμεις και καλές λύσεις στην τελευταία περίοδο και να κερδίζει την αναμέτρηση.

Γ.Σ.Νίκαιας - Δαναοί  64-71
Δεκάλεπτα: 19-12, 37-33, 51-50, 64-71
Διαιτητές:Κοντογιάννης - Γκέκας
Γ.Σ.Νίκαιας (Παπαναστασίου) Κουραμάς 9, Αμπντάλα , Κουφίδης , Τσουλούφης 2, Βουτσελάς ,  Νεγκρίλα , Παπαναστασίου 2, Φλώρος , Ρούσσος , Πασχάλης 4, Μουράτης 19 (4), Μπλιάτζας 28 (3)
Δαναοί(Παναγιώτου-Μήτσας) : Τσικρικάς, Μικαελιάν, Νικολούσιος 13 (1), Σαραντίδης, Χατζής, Τζιάννης 20 (2), Ψύρρας 6, Ράρρας, Νικόπουλος 12, Δήμος 6, Κωτούλας 14 (1),